5 Zaleceń, Które Mogą Pomóc Uratować Syna Lub Córkę Przed Uzależnieniem Od Technologii

Czy zbyt wiele czasu poświęconego na technologię może spowodować niesforne działania lub po prostu jeszcze gorzej z dzieckiem?

Nastolatek z Iowa ostatnio uciekł z domu, gdy jego matka i ojciec zabrali telefon komórkowy.

Jak zauważyła większość głównych sprzedawców detalicznych, poprzedni 13 rok kalendarzowy był uznany za bezużyteczny około pięć razy później.

Chociaż nikt nigdy nie dowie się, co z pewnością spowodowało utratę życia tego dziecka, a kilka problemów może wpłynęło na jego zachowanie, pozbycie się telefonu komórkowego zdecydowanie przyczyniło się do kłótni między dzieckiem a jego mamami i tatusiami.

W dzisiejszych czasach wiele dzieci uzależniło się od swoich urządzeń technicznych w młodym wieku. Kilku rodziców daje swoim dzieciom iPady i tablety w wieku 2 lat, niektórzy nawet młodzi.

Zaczynają się pojawiać testy naukowe wskazujące na problemy związane z uzależnieniem od technologii.

Zbyt dużo czasu na gadżety może powodować powolny rozwój kompetencji społecznych i brak rozmowy. Może to mieć również długoterminowe konsekwencje cielesne wraz z poprawą umysłu i związanymi z tym wyzwaniami.

Poniżej wymieniono pięć przydatnych wskazówek, jak zmniejszyć zależność od technologii i zmaksymalizować wartościowe dyskusje.

jedna. Daj naprawdę młodszym dzieciom klocki i zabawki, a nie urządzenia. Idealne zabawki pobudzą zmysły dziecka, pobudzą jego wyobraźnię i przekonają do interakcji z innymi. Odkąd się rozwijają, niemowlęta mogą używać zabawek do badania trwałości przedmiotu i wywoływać skojarzenia i efekty. Ponadto muszą mieć obiekty takie jak bloki, aby pomóc w budowaniu technik motorycznych i koordynacji ręka-oko.

dwa. Mamy i tatusiowie muszą umieszczać swoje produkty nieobecne i stanowią świetny przykład. Współczesne społeczeństwo jest zwykle surowe, ale mama i tata muszą trzymać się z dala od sprzętu i rozmawiać o swoich młodych. Wyprodukuj urządzenie bez ponoszenia kosztów związanych z kolacją i później. Interakcja ze swoimi młodymi ludźmi, biorąc udział w grach planszowych oraz innych aktywnościach, które inspirują do dialogu. Wiadomości dotyczące pracy można stale odpowiadać po tym, jak młodzież poszła na materac.

trzy. Rozważ zaoferowanie swojemu synowi lub córce / nastolatkowi telefonu z klapką zamiast smartfona. Telefon komórkowy z klapką zachęca do dalszych dyskusji i zniechęca do korzystania z Internetu i aplikacji. Jeśli będziesz musiał zapewnić swojemu synowi lub córce telefon, głównie dlatego, że nie masz telefonu stacjonarnego, a twój syn lub córka pozostaje sama własnością, lub będziesz chciał wybrać swoje dziecko ze szkoły lub ćwiczeń i musisz mieć sprzęt do komunikacji, wystarczy telefon z klapką.

4 Zachowaj „granice jednostek” pomiędzy swoim synem lub córką a ich kolegami, aby nie zdominowały ich codziennego życia. Za każdym razem, gdy planujesz randki, nocowanie i wyjścia towarzyskie … zapytaj mamę lub tatę, jaki jest zasięg ich produktów i zwróć uwagę na to. Nie należy pozwalać dziecku nosić urządzenia do domu znajomego, jeśli to gospodarstwo domowe posiada polisę dotyczącą bezpłatnego urządzenia. Jeśli musisz dotrzeć do syna lub córki, uzyskaj numer kontaktowy ojca lub matki, aby skontaktować się z dzieckiem.

5. Dowiedz się, jak ograniczyć czas przed ekranem i zablokować zawartość. W przypadku, gdy obawiasz się technologii, ale nie celu, w którym uważasz, że należy ich nieobecność razem, naucz Cię najskuteczniejszego dostępnego towaru do blokowania treści, wprowadzenia dat zamknięcia wyświetlania itp. Kilka fantastycznych aplikacji dla to są Circle i Bark.