Pytanie, czy nastroje są złymi nawykami, jest interesujące. Zidentyfikowano wiele zaburzeń nastroju. Te i inne problemy psychologiczne są postrzegane przez niektórych jako złe nawyki.

W rzeczywistości zostało wykazane, że dalsze przebywanie w swoim obecnym nastroju utrwala go. Badania pokazują, że kiedy decydujesz się udawać, że jesteś szczęśliwy, możesz z czasem poprawić swój nastrój. Nie jest to sztywna i szybka zasada, ale jest pewne wskazanie, że ludzie mają pewną kontrolę nad swoim nastrojem.

Emocjonalne złe nawyki

Na przykład nastrój może być dla wielu czymś więcej niż złymi nawykami


Na przykład nastrój
może być dla wielu czymś więcej niż złymi nawykami. Może to być choroba afektywna dwubiegunowa lub inny problem psychiatryczny. Jednak dla niektórych może być tak, że poddają się każdemu uczuciu, które się pojawia. Mają złe nawyki i nie próbują kontrolować swoich zachcianek.

Bycie pesymistą to jeden ze złych nawyków, który może być również postrzegany jako objaw depresji. Jednak dla wielu jest to tylko nawyk myślenia. Mogą sobie wmawiać, że pesymizm to sposób myślenia korzystny dla wszystkich.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wygrasz


Jeśli wszystko pójdzie
dobrze, wygrasz. Jeśli coś pójdzie nie tak, miałeś rację, więc wygrywasz. Ci ludzie mogą poprawić swoje nastroje, patrząc na pozytywną stronę rzeczy na początku.

Bycie w niepokojącym nastroju jest podobne do bycia pesymistą. Różnica między tymi dwoma złymi nawykami polega na tym, że kiedy się martwisz, stajesz się obsesją i przerażasz nadchodzącymi wydarzeniami. Jeśli masz zły nawyk zamartwiania się, możesz powoli wyćwiczyć się z tego, zwłaszcza jeśli masz odpowiednią pomoc.

Współzależność nie jest dokładnie nastrojem, ale jest stanem emocjonalnym


Współzależność nie jest
dokładnie nastrojem, ale jest stanem emocjonalnym. Jest to zestaw złych nawyków, które zachęcają ukochaną osobę do szkodliwego zachowania. Na przykład nie chcesz, aby twój syn był alkoholikiem.

Jednak ciągle usprawiedliwiasz jego zachowanie innym. Jeśli chcesz, żeby wyzdrowiał, musisz wstać i zdecydować, że przestaniesz ze swoimi złymi nawykami. Musisz pociągnąć go do odpowiedzialności za swoje czyny.

Jeśli masz hipochondrię, masz bolesny emocjonalnie zły nawyk


Jeśli masz hipochondrię,
masz bolesny emocjonalnie zły nawyk. Z pewnością osoba z hipochondrią potrzebuje pomocy psychologicznej. Jednak leczenie, które otrzyma ta osoba, będzie prawdopodobnie koncentrowało się na pomocy jej w zmianie złych nawyków myślowych. Nauczą się nowych sposobów myślenia o chorobie i własnym ciele. To da im pewną kontrolę nad swoimi emocjami.

Jeśli często szukasz uwagi, masz złe nawyki, które możesz nauczyć się porzucić. Może to odnosić się do czegoś z Twojej przeszłości. Być może jako dziecko byłeś ignorowany, ponieważ w domu była inna potrzebująca osoba. Nauczyłeś się złych nawyków zwracania uwagi za pomocą irytujących środków. Oswajanie tego złego nawyku wymaga uznania go i ewentualnie profesjonalnej pomocy.

Złe nawyki związane ze stanami emocjonalnymi są często trudne do zerwania


Złe nawyki związane
ze stanami emocjonalnymi są często trudne do zerwania. Czasami potrzebujesz pomocy, aby je pokonać, jeśli nie możesz tego zrobić samodzielnie. Im szybciej przestaniesz robić swoje złe nawyki emocjonalne, tym szczęśliwsze będzie twoje życie.