Istnieją setki złych nawyków i setki sposobów ich przełamania. jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z książek, grup wsparcia i doradców. Przeważnie możesz przyjąć zdroworozsądkowe podejście i wykonać zadanie.

Jeśli chwalenie się jest jednym z twoich złych nawyków, możesz czuć się niepewnie lub zbyt dumnie. Zwykle sprawia to, że druga osoba czuje się źle lub ma do ciebie żal. Możesz opanować ten zły nawyk, jeśli zatrzymasz się na kilka sekund, zanim zaczniesz mówić. Daj sobie czas na przemyślenie innych i tego, jak to dla nich zabrzmi. Zastanów się, czy im to mówisz, czy sobie.

Kolejnym z tych złych nawyków jest rzucanie nazw


Kolejnym z tych
złych nawyków jest rzucanie nazw. Ponownie możesz czuć się niepewnie. Większość ludzi nie przyjmie tego w przyjazny sposób. Spróbuj opowiedzieć te same historie, ale bez imion, aby się przed tym powstrzymać. Możesz powiedzieć „mój przyjaciel Brad” zamiast „mój przyjaciel Brad Pitt” lub coś w tym rodzaju.

Przeklinanie jest jednym z tych złych nawyków, które mogą pojawić się w młodym wieku. Możesz przeklinać tak bardzo, że nie jesteś świadomy, że robisz to przez większość czasu. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest uważność. Ilekroć wypowiadasz nieodpowiednie słowa, włóż pieniądze do słoika. Nawet jeśli to pieniądze na kawę, włóż je tam. Możesz także pomyśleć o zajęciach radzenia sobie z gniewem, jeśli przeklinanie odbywa się we wrogi sposób.

Jeśli masz zły nawyk żucia z otwartymi ustami, może to mieć podłoże fizyczne


Jeśli masz zły
nawyk żucia z otwartymi ustami, może to mieć podłoże fizyczne. To jest obrzydliwe przy stole obiadowym i może sprawić, że będziesz źle wyglądać na spotkaniu przy obiedzie. Być może wszystko, czego potrzebujesz, to środek obkurczający nos. Może, jeśli możesz oddychać przez nos, zamkniesz usta.

Możesz być jęczącym. To jeden z tych złych nawyków, które denerwują ludzi od dzieciństwa do starości lub do czasu, gdy go rzucisz. Wydobywa się z brzmienia twojego głosu i wyrazu twojej twarzy. Jest jednak zakorzeniona w negatywnym, fatalnym i mrocznym nastawieniu. Spójrz na pozytywne strony, a zobaczysz, że mniej marudzisz.

Plotki są znane z wywoływania kłopotów w każdej grupie, do której należą


Plotki są znane
z wywoływania kłopotów w każdej grupie, do której należą. Ci ludzie często uważają swoje życie za tak nudne, że nie mogą znaleźć nic innego do rozmowy. Ich jedynym tematem dyskusji są sprawy innych ludzi. Ci ludzie mogą przełamać ten zły nawyk, znajdując nowe zainteresowania do przemyślenia, a tym samym do rozmowy.

Obgryzanie paznokci to zły nawyk dla osób w każdym wieku. Uszkadza opuszki palców i paznokcie. Nie jest to bardzo higieniczna praktyka. Ludzie robią to ze zdenerwowania i większość z nich chciałaby rzucić. W przeszłości ludzie nosili rękawiczki, ale ludzie nie noszą ich już często. Możesz jednak kupić lakier do paznokci, który źle smakuje. Czasami wydaje się to pomagać.

Możesz znaleźć sposób na przezwyciężenie jakiegokolwiek nałogu lub złego nawyku


Możesz znaleźć sposób
na przezwyciężenie jakiegokolwiek nałogu lub złego nawyku. Niektóre z nich są trywialne z punktu widzenia schematu rzeczy. Inni są śmiertelnie poważni. Jeśli znajdziesz właściwą pomoc w swojej sytuacji, możesz porzucić złe nawyki.