Czy złe nawyki można wyleczyć za pomocą zabiegów medycznych? Niektórzy mówią tak; udało im się przezwyciężyć swoje uzależnienia dzięki nauce. Istnieje wiele metod leczenia dla palaczy i innych osób, które chcą zablokować swój apetyt.

Palacze mają do wyboru różne opcje zastępowania nikotyny. Plastry nikotynowe są prawdopodobnie najbardziej popularne w przypadku złych nawyków związanych z paleniem. Można o nich przykleić do skóry i zapomnieć o nich do końca dnia. Lub, jeśli jesteś osobą, która odczuwa apetyt poranny, możesz nosić plaster przez całą noc. W każdym razie nie musisz ciągle myśleć o swoim paleniu.

Leczenie złych nawyków

Guma nikotynowa jest również używana przez wiele osób z tymi złymi nawykami


Guma nikotynowa jest
również używana przez wiele osób z tymi złymi nawykami. Jest to przydatne dla tych, którzy lubią robić coś ustami. Ogranicza chęć do jednoczesnego palenia. Po prostu żuć go przez chwilę, a następnie umieszczasz między policzkiem a dziąsłem. Nikotyna dostanie się do krwiobiegu. Pastylki nikotynowe działają w podobny sposób.

Możesz otrzymać spraye do nosa z nikotyną i inhalatory nikotyny od lekarza na receptę. Spray zapewnia natychmiastowy przypływ nikotyny do systemu. Inhalator daje użytkownikom wrażenia przypominające palenie. Pomaga uwolnić cię od złych nawyków.

Wadą zastępowania nikotyny jest to, że nie można jej oszukiwać


Wadą zastępowania nikotyny
jest to, że nie można jej oszukiwać. Na przykład, jeśli palisz podczas noszenia plastra nikotynowego, możesz wywołać co najmniej epizod bardzo wysokiego ciśnienia krwi. Twoje zdrowie będzie zagrożone, jeśli zachowasz złe nawyki.

Wiele osób używa obecnie leków na receptę, aby złagodzić zniszczenie tych złych nawyków. Zyban jest używany od kilku lat jako środek wspomagający rzucanie palenia. Ten lek ma również działanie przeciwdepresyjne. Pomaga wyeliminować chęć palenia.

Palenie lub używanie plastrów nikotynowych podczas używania Zybanu nie szkodzi zdrowiu (bardziej niż kiedykolwiek palenie)


Palenie lub używanie
plastrów nikotynowych podczas używania Zybanu nie szkodzi zdrowiu (bardziej niż kiedykolwiek palenie). Jednak wiele osób zgłasza, że ​​po prostu nie ma już ochoty na palenie.

Chantrix lub wareniklina to nowszy lek dla osób, które chcą rzucić palenie. Łagodzi objawy odstawienia i sprawia, że ​​palenie jest później mniej przyjemne. Wykazano, że jest jeszcze bardziej skuteczny niż Zyban. Wykazano również, że pomaga w uzależnieniu od alkoholu. Jest to pomocne, ponieważ wiele osób pije i pali w takich samych sytuacjach.

Nałogowy hazard to kolejny zły nawyk, który dotyka wielu dorosłych


Nałogowy hazard to
kolejny zły nawyk, który dotyka wielu dorosłych. Wydaje się, że hazardziści mają zniekształcenia poznawcze, które skłaniają ich do kontynuowania hazardu, dopóki nie stracą pieniędzy. Mogą być do tego jakieś fizyczne podstawy. Obecnie badany jest nowy lek, który ma hamować te pragnienia.

W przypadku niektórych poważnych złych nawyków związanych z uzależnieniem od opiatów metadon był używany od ponad trzydziestu lat. Kontroluje objawy odstawienia, które pojawiają się po odstawieniu heroiny, morfiny lub podobnych narkotyków. Ma dobrze udokumentowaną historię sukcesów.

Podczas gdy farmakologiczne złe nawyki mają swoje problemy, są też pewne zalety


Podczas gdy farmakologiczne
złe nawyki mają swoje problemy, są też pewne zalety. Wydaje się, że wiele terapii pomogło ludziom przestać nałogowo. Nie dzieje się to automatycznie, ale wiąże się z lekiem i zdecydowanym wysiłkiem.