Czy nie byłoby miło, gdybyś mógł uniknąć złych nawyków, zamiast rzucać je po rozpoczęciu? Nikt nie uniknie wszystkich złych nawyków. Jest ich po prostu zbyt wielu, by trzymać się z daleka od nich wszystkich. Możesz jednak zmniejszyć liczbę złych nawyków, które musisz pokonać.

Są pewne złe nawyki, których możesz całkowicie uniknąć. Twoje ciało nie potrzebuje nikotyny ani smoły z papierosów. Tak więc, jeśli nie weźmiesz pierwszego papierosa, nigdy nie będziesz musiał zmierzyć się z zniechęcającym zadaniem, jakim jest rzucenie go. Uniknięcie tej kuli jest warte jakiegokolwiek społecznego dyskomfortu, jaki możesz poczuć.

Unikanie złych nawyków

Inne złe nawyki są kwestią stopnia


Inne złe nawyki
są kwestią stopnia. Twoje ciało potrzebuje pożywienia. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że jeśli nie podejmą działań, przytyją bardzo dużo. Nie możesz jednak po prostu całkowicie przestać jeść. Mógłbyś przez chwilę, ale to też nie byłoby zdrowe. Zamiast tego musisz znaleźć sposób, aby się ograniczyć.

Aby uniknąć złych nawyków związanych z pozwalaniem sobie na nadwagę, musisz myśleć inaczej. Możesz to zrobić, myśląc o jedzeniu jako specjalnej uczcie, którą dostajesz tylko w określonych porach. Możesz jeść jak szczupła osoba, wybierając najlepszą część, a resztę zostawiając. Istnieje wiele różnych wzorców myślenia, które można zastosować, aby uniknąć otyłości.

Brak ćwiczeń to kolejny zły nawyk, który powoduje, że przybierasz na wadze


Brak ćwiczeń to
kolejny zły nawyk, który powoduje, że przybierasz na wadze. Możesz wiedzieć, że musisz wstać i się poruszać. Możesz mieć taki zamiar. Wydaje się, że energia nie jest tam, kiedy jej potrzebujesz. Aby uniknąć tego złego nawyku, zacznij powoli. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że energia wzrośnie wraz ze wzrostem ćwiczeń.

Można uniknąć złych nawyków higieny osobistej, rozwijając pozytywną rutynę. Jeśli boisz się wyjść publicznie i pachnieć źle, możesz przyzwyczaić się do brania prysznica każdego ranka. Prysznic częściej niż raz dziennie, jeśli wymaga tego sytuacja. Umyj zęby i uczesz włosy. Jeśli dopiero zaczynasz samodzielnie, możesz nawet zrobić listę. W końcu prawdopodobnie minęłaś już kilkanaście lat, kiedy wszyscy inni upewnili się, że jesteś przyzwoity.

Relacje są wystarczająco trudne bez rozwijania złych nawyków


Relacje są wystarczająco
trudne bez rozwijania złych nawyków. Jeśli bierzesz ślub, najpierw omów wszystkie możliwe problemy. Możesz to zrobić z doradcą przedmałżeńskim lub samodzielnie. Tak czy inaczej, dobrze jest dowiedzieć się, jak każdy z was może przyczynić się do powstrzymania złych nawyków zazdrości lub zaniedbania.

Wielu złych nawyków można uniknąć, jeśli w równym stopniu uwzględniasz potrzeby siebie i innych. Stawianie siebie zawsze na pierwszym miejscu sprawia, że ​​stajesz się samolubny i trudny do zniesienia. Stawianie innych na pierwszym miejscu przez cały czas sprawia, że ​​jesteś wycieraczką.

Każdy zły nawyk ma sposób, aby go uniknąć


Każdy zły nawyk
ma sposób, aby go uniknąć. Kłopot w tym, że nikt nie może być wystarczająco czujny, aby kontrolować tak wiele zachowań. Co więcej, wiele złych nawyków zaczyna się, zanim ludzie osiągną odpowiedni wiek, aby dużo o tym myśleć. Jeśli jednak chcesz, możesz pominąć niektóre z nich.