W sprawach finansowych łatwo jest wpaść w złe nawyki. Niewiele osób ma dość pieniędzy, aby po prostu kupić to, czego chcą, bez zastanowienia. Większość ludzi musi planować zakupy i zachować czujność, aby zachować wypłacalność.

Wiele osób ma złe nawyki nadmiernego zadłużania się przy kartach kredytowych. Karty są łatwe do zdobycia. Możesz dostać kilka wiz i kart Master Card, kartę American Express, kartę Discovery i kilka kart w sklepach detalicznych bez większego wysiłku. Nie musisz też mieć dużego dochodu, aby zdobyć tak wiele kart.

Złe nawyki finansowe

Wydaje się, że żadna z firm obsługujących karty nie uważa, że ​​będziesz musiał płacić inne karty


Wydaje się, że
żadna z firm obsługujących karty nie uważa, że ​​będziesz musiał płacić inne karty. Możesz pomyśleć, że masz wszystkie te karty tylko w nagłych wypadkach. Jeśli jednak wpadniesz z nimi w złe nawyki, możesz skończyć wydać je do granic możliwości. Możesz osiągnąć punkt, w którym nie będziesz mógł nawet dokonać minimalnych miesięcznych płatności.

Możesz mieć pokusę, by pożyczyć pieniądze od krewnych w takim momencie, ale byłby to tylko kolejny rodzaj złych nawyków. Krewni mogą chcieć ci pomóc przez jakiś czas. Mogą pozwolić ci wpaść w zły nawyk chodzenia do nich za każdym razem, gdy potrzebujesz pieniędzy. Nadejdzie jednak dzień, kiedy pieniądze się skończą lub sytuacja się zestarzeje. Krewny nie tylko zrezygnuje z pożyczek. Mogą też przestać z tobą rozmawiać.

Jeśli chodzi o przyjaciół, zarówno pożyczanie, jak i pożyczanie pieniędzy to złe nawyki


Jeśli chodzi o
przyjaciół, zarówno pożyczanie, jak i pożyczanie pieniędzy to złe nawyki. Stanowi to obciążenie dla związku, z którym wielu przyjaciół nie może sobie poradzić. Jeden przyjaciel mógłby zapomnieć, ile pożyczono. Jednak może pojawić się niechęć, jeśli zasugeruje się pisemną umowę. Rzadko można wygrać, gdy wpadniesz w ten zły nawyk.

Wiele osób ma kłopoty finansowe, ponieważ mają zły nawyk nie siadania przy tworzeniu budżetu. Mają ogólne pojęcie, gdzie powinny trafić pieniądze. Mogą myśleć, że mają to wszystko w swoich mózgach. Jednak nigdy się nie składa, chyba że umieścisz go na papierze (lub w arkuszu kalkulacyjnym na komputerze). Tylko wtedy będziesz wiedział, że masz wszystko wliczone w cenę.

Większość przedsiębiorstw użyteczności publicznej ma pewien okres karencji, zanim zaprzestaną świadczenia usług


Większość przedsiębiorstw użyteczności
publicznej ma pewien okres karencji, zanim zaprzestaną świadczenia usług. Niektórzy liczą na ten okres karencji i wpadają w złe nawyki, jeśli chodzi o płacenie rachunków za media. Jeśli to zrobisz, narażasz się na utratę światła lub wody. Niszczysz również swoją zdolność kredytową.

Niektóre złe nawyki finansowe mają związek ze sposobem zarządzania kontami czekowymi. Jedną z rzeczy, które ludzie często robią, jest wyrzucanie dokumentów, które dostają podczas dokonywania transakcji. Oczywiście jest czas, aby go wyrzucić. Jednak dopóki nie zostanie zaksięgowana na koncie, musisz przechowywać wpłaty, bankomaty i odcinki debetowe, aby sprawdzić, czy została pobrana właściwa kwota.

Niektórzy ludzie mają nawet złe nawyki nie godzenia rachunków czekowych


Niektórzy ludzie mają
nawet złe nawyki nie godzenia rachunków czekowych. Jeśli chcą korzystać z bankowości internetowej za pomocą oprogramowania takiego jak Microsoft Money lub Quicken, mogą sobie to bardzo ułatwić. Ważne jest, aby mieć pewność, że Twoje konto zawiera to, co Twoim zdaniem powinno. Po pierwsze, nie ma lepszego sposobu na złapanie oszustwa. Przejęcie kontroli nad swoimi nawykami dotyczącymi pieniędzy może sprawić, że Twoje życie będzie mniej stresujące i bardziej produktywne.